2021/2022 SEZONUNU BÜYÜK BİR ÖZLEMLE AÇTIK
2021/2022 SEZONUNU BÜYÜK BİR ÖZLEMLE AÇTIK
2021/2022 Futbol Sezonu açılışı 2 Ekim 2021 Cumartesi günü Marmaris İlçe Stadı'nda yapıldı.

Açılış öncesi 2021/2022 sezonunun ilk eğitim toplantısı İl Hakem Kurulu Başkanımız Sayın Ali ZAĞLI'nın eğitmeniğinde yapıldı. Ardından hakemlerimize antrenman malzemeleri dağıtıldı.

Sezon açılışı için Marmaris İlçe Stadı'na geçildi.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Muğla Şubesi’mizin organizasyonu ile Marmaris’te açılış yapıldı. 

Açılışa, İl Hakem Kurulu Başkanımız ve Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Ali ZAĞLI, Futbol Saha Komiserleri Derneği Muğla Şube Başkanı Sayın Ümit Sefa GİRGİN, Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet TOP, Muğla Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Alattin NAĞANLIOĞLU, Marmaris Belediye Başkanı Sayın Mehmet OKTAY ile Hakem ve Gözlemcilerin katıldı.

Şehir Stadı’nda düzenlenen törende konuşan İl Hakem Kurulu Başkanımız Ali ZAĞLI, pandemi nedeniyle yaklaşık bir buçuk yıldır aranın ardından maçların başlayacağını belirterek, “Hepimiz özlemişiz. 5'i klasman 19'u il olmak üzere 24 gözlemci, 11’i klasman 75’i il olmak üzere 86 hakem yani toplamda 110 kişilik Muğla futbol hakemleri camiası olarak futbolumuzun hizmetinde olacağız. 2021-2022 futbol sezonunun Muğla'mıza, Türkiye'mize, tüm spor ve hakem camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Törende Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da bir konuşma yaptı. “Hepimiz sahalardan uzak kaldık. Özlediğimi söylemeden geçemeyeceğim” diyen Oktay, “Pandemide hepimizin olağan hayat akışında çok ciddi olumsuzluklar oldu ama bir şekilde Bilim Kurulu’nun açıklamaları doğrultusunda alınan önlemlerle, kurallara uyarak, en önemlisi de aşı yaptırarak biz bu sürecin üstesinden geleceğiz. Ama hep birlikte hareket etme kabiliyetine ulaştığımız taktirde… Bunun altını çizmek istiyorum; stadın eski halini hatırlıyorsunuz. Şimdi farklı kurumların işbirliği ile çok daha güzel bir hale ulaştı. Eskiden yapılması gereken işler farklı sebeplerden maalesef hayata geçirilemiyordu. Ama biz pandemiye rağmen bu anlamda da önemli bir mesafeyi kat ettik. Önümüzdeki süreçte çok daha farklı alanlarda tesislerimizi hayata geçireceğiz. Genciz, dinamiğiz ve güçlü olduğumuzu da biliyoruz. Hedefimiz kentimizin refahını yukarı çıkartmak” ifadesini kullandı.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Muğla Şube Başkanımız Muhsin ERÇETİN konuşmalarında tüm hakem ve gözlemcilerimize yeni sezonda başarılar dileyerek iyi ve bol müsabakalı bir sezon geçirilmesi temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından Yeni sezon pastası kesildi ve tören tamamlandı.

Törenin ardından hakem ve gözlemcilerimize derneğimiz sponsorluğunda yemek verildi.

Tüm hakem ve gözlemcilerimize 2021/2022 sezonunun hayırlı olmasını diler müsabakalarda başarılar dileriz.
MUĞLA İL HAKEM KURULU
TFFHGD MUĞLA ŞUBESİ
Bu haber bugün 1 kez, genel toplamda 560 kez görüntülendi.