TFFHGD MUĞLA ŞUBESİNDEN FUTBOL KAMUOYUNUN DİKKATİNE
TFFHGD MUĞLA ŞUBESİNDEN FUTBOL KAMUOYUNUN DİKKATİNE
https://www.48spor.com/ ve Ortaköy Spor kulübü sosyal medya hesaplarından camiamıza yönelik yapılan açıklamaya ilişkin olarak kamuoyunun bilgisine arz ederiz.

İÇKİLİ RESTORANT İŞLETMECİSİ VE ORTAKÖYSPOR BAŞKANI HÜSEYİN UÇAR ve ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ YERKESİK SPOR BAŞKANI İBRAHİM ÇOLAK’ın DİKKATİNE diye açıklamaya elbette başlamayacağız. Çünkü sporla, futbolla insanların mesleklerini harmanlayıp senaryolar üretmeyecek kadar gerçekçi bakıyoruz yaptığımız işe ve futbola.

Bilindiği gibi ilgili açıklamaya bakıldığında bir gazetecinin İl Hakem Kurulunun bilgisi ve demeci olmadan tamamen hayal ürünü bir ifadesinin arkasına katılarak İHK başkanımızın mesleği de işin içine sokularak çeşitli senaryolar üretilmiştir.

Öncelikle bahsi geçen gazeteciden tekzip istenilmiş, aksi takdirde bu şahıs hakkında yasal yollara başvurulacağı ifade edilmiştir.

Daha sonra geçtiğimiz haftalarda oynanan Kavaklıdere – Ortaköy maçından sonra Maçın hakemini defalarca arayarak rahatsız ve tehdit eden Hüseyin Uçar isimli kulüp başkanı hakkında ilgili hakemimiz 6222 kapsamında suç duyurusunda bulunmuş, kendisinin futbola bakış penceresi de bu vesile ile öğrenilmiştir. Dernek olarakta konunun takipçisi olunmaktadır.

21 yıl gibi bir zamandır Muğla hakemliğine çeşitli kademelerde hizmet eden, polemiklerden uzak bütün kulüplere eşit mesafede uzun yıllardır bu görevi yapan Muğla genelinde haftalık ortalama 50 maça 150 hakem görevlendirmesi yapan İHK Başkanımız ve kurul üyelerini zan altında bırakmaya çalışan ve oynayacağı maçlardan önce klasik algı yöntemine başvuran bu şahısları kınıyoruz.

Sporun kardeşliğine ve ahlakına inanan bir camianın mensupları olarak sahada kaybedilen her maçtan sonra camiamızı suçlayan, her yenildiğinde başarısızlığı hakem camiasına yükleyen gerçekten uzak, algı yönetmeye çalışan bu tarz yöneticileri aklı selime davet ediyoruz. Unutmasınlar ki Muğla amatör liginde sadece kendileri mücadele etmiyor. Her hafta ortalama 50 maça hakem ataması yapılmakta genç ve yeni yetenekli hakemler Türk hakemliğine armağan edilmektedir. Düzenli olarak hakemlerimiz eğitilmekte ancak kulüplerin oyun kurallarından bi haber olduğu verilen kararlara yaptıkları itirazlardan anlaşılmaktadır. Örneğin bahsi geçen bu kulüplerin kurulduğu günden bu güne oyun kuralları eğitimi için camiamızdan eğitim talep etmediği de bilinen bir gerçektir.

Sportif başarı veya başarısızlıkları kamuoyunda farklı bir yöne çekmek için camiamız mensuplarının adının kullanılmasını kabul etmeyeceğimizi belirtir, bu türden ithamlara karşı da her türlü yasal yollara başvuracağımızın bilinmesini kamuoyunun dikkatine arz ederiz.                                                                                                                   Muhsin ERÇETİN

                                                                                                        TFFHGD Muğla Şube Başkanı 
TFFHGD MUĞLA ŞUBESİ
Bu haber bugün 2 kez, genel toplamda 785 kez görüntülendi.